• Laika Banka
  • Mūsu operātori gaida Jūsu zvanu

Kas ir Laika Banka?

Kategorija: Kā strādā Laika banka?
Publicēts Ceturtdiena, 09 Oktobris 2014
Autors Сергей Александрович

"Laiks ir nauda" – šis katram pazīstams izteiciens mūsu grūtajā laika periodā ir ļoti aktuāls. Kapitālistiskajā pasaulē esam pieraduši visu mērīt ar naudu, bet mūsu dzīvē dārgāka par naudu ir laika vienība, t.i. mūsu privāta laika sekunde, minūte, stunda.

Kas ir Laika Banka?

Izrādās, ka var tirgot ar savu laiku. Apstiprinājums tam – nesen izveidota organizācija Laika Banka "For Peoples". Laika Banka (angl. Time bank) – ir organizācija, kas fiksē saviem dalībniekiem to laiku, ko viņi ienesa, izmantoja vai paņēma kredītā, palīdzot viens otram savstarpējās palīdzības sociālā projekta ietvaros. Viens cilvēks palīdz otram, bet tas cilvēks – nākošajam un tā tālāk, tiek ieskaitīts laiks, kas ir patērēts savstarpējās palīdzības procesā.

Piemēri: laika bankas jau sen ir pazīstamas Eiropā, Krievijā, nesen līdzīga banka tika atvērta Igaunijā, un, beidzot, arī pie mums Latvijā parādījās Laika Banka.

Kā pievienoties "For Peoples"?

Apmeklējiet mūsu serveri http://www.4people.lv vai noklikšķiniet «Pievienoties Laika Bankai». Jūs varat piereģistrēties, noklikšķinot uz "Reģistrēties" vai piezvanot mūsu operatoram: +371 28877984. Kopā Jūs varat visu noformēt, ka arī veikt darījumus.

Laika Bankas pamatā ir pieci pamatprincipi:

* Mums visiem ir vērtīgas spējas;

* Dažiem darbiem nav cenas;

* Palīdzība ir labāka, ja tā ir abpusēja;

* Mēs esam vajadzīgi viens otram sociālajā sabiedrībā;

* Katrs cilvēks ir nozīmīgs.

Man-hours

Laiks, kas ir patērēts savstarpējās palīdzības procesā, tiek fiksēts personīgajā kontā un mērīts Man-hours(MH) vienībās.

 

Aleksandra Kamozina